PALMS BET 7SPORT BWIN

Монфис защити титлата в Ротердам

16-02-2020 18:55 | Николай Драганов

За първи път в кариерата си Гаел Монфис защити титла от ATP тура. Това се случи в Ротердам, където актуалният носител на трофея се наложи с 6:2, 6:4 над Феликс Оже-Алиасим във финалния двубой.

Трофеят беше общо под №10 за французина в неговата кариера. Само преди седмица в Монпелие 33-годишният Монфис спечели титла №9, а серията му от поредни победи се покачи на девет успеха. Последното му поражение беше през януари от Доминик Тийм в Мелбърн.

Турнирът в Ротердам пък се очертава любимата му надпревара, тъй като през 2016-та достигна до финал. От 2016-та до днес той има 14 победи и 1 загуба в холандския град. Монфис стана първия играч от 2011-та година насам, който защитава трофея си в Ротердам. Тогава това стори Робин Сьордерлинг.

Победата в днешния финал срещу Оже-Алиасим дойде неочаквано лесно за Монфис. До този момент най-младият финалист в турнира беше загубил само сет по пътя към финала, като победи играчи като Ян Ленард Щруф, Григор Димитров, Алиаз Бедене и Пабло Кареньо Буста.

Срещу Монфис обаче успя да остане на корта само 86 минути, като при това се спаси в края на двубоя от по-голям разгром.

Младият канадец изоставаше с 2:6, 1:5 и 15:30, но успя да се съвземе, да спаси четири мачбола и да върне единия пробив, като се доближи само на гейм от Монфис при 4:5, но при втория си опит да затвори мача от свой сервис, французинът не сгреши.

Оже-Алиасим засега остава без титла от ATP, но само на 19-годишна възраст вече има на сметката си четири финала.