PALMS BET 7SPORT BWIN

Четвърта чиста победа за Симона Халеп

27-01-2020 10:31 | Николай Драганов

Двукратната шампионка от Големия шлем Симона Халеп се класира на четвъртия си четвъртфинал на Australian Open След победа с 6:4, 6:4 над Елизе Мертенс.

Световната №3 спечели шест поредни гейма в средата на двубоя, за да пречупи съпротивата на 16-тата в схемата белгийка. Мачът продължи 1 час и 37 минути, в които Мертенс проби 3 пъти от 5 възможности, а Халеп - 5 от 14.

Халеп, която е финалистка в Мелбърн от 2018-та година, ще играе в Топ 8 срещу 28-мата поставена Анет Контавейт. Естонката надигра след обрат Ига Святек от Полша - 6:7(4), 7:5, 7:5 след 2 часа и 42 минути игра.

До този момент Халеп още не е загубила сет на Australian Open 2020.

"Чудесно представяне е от моя страна, че ще играя отново четвъртфинал. Много е приятно да се насладя отново на тениса в Австралия. Готова съм да продължа напред", коментира Халеп, която в последно време нямаше много поводи за радост в Мелбърн.