PALMS BET 7SPORT BWIN

Зверев обеща сериозни дарения за Австралия

Зверев обеща сериозни дарения за Австралия
22-01-2020 07:52 | Tennis24.bg

Александър Зверев обеща да дари всичките си приходи от наградния фонд на Откритото първенство на Австралия, ако успее да спечели титлата в Мелбърн. Дарението ще бъде насочено към пострадалите от опустошителните пожари в страната в последния месец.

Във вторник Зверев започна участието си на турнира с убедителна победа италианеца Марко Чекинато в три сета, след което заяви, че ще дарява по 10 хиляди долара за всеки свой успех на Аустрелиън Оупън, а ако стане шампион, ще даде целия си чек на победител за благотворителната кауза.

Думите на Зверев предизвикаха истинска еуфория по трибуните на “Маргарт Корт Арина”, като германецът със сигурност си осигури сериозна подкрепа до края на турнира. Победителят в Мелбърн ще получи чек за 2,87 милиона щатски долара.

До момента световният номер 7 Зверев не е достигал до полуфинал в турнири от Големия шлем, но букмейкърите го определят за осми най-вероятен победител на Аустрелиън Оупън след Джокович, Надал, Медведев, Федерер, Циципас, Тийм и Кириос.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Денислава Глушкова с победа в Турция
Янаки Милев се класира за втория кръг в Анталия
Радукану и Йович с победи в Хобарт
Електрохолд Продажби предупреждава за фалшиви имейли с фактури за електроенергия
Шампионката Кийс продължава на четвъртфинал в Аделаида
Марожан отстрани Рууд, Шелтън и Мпечи Перикар също са на 1/4-финалите в Оукланд
Томи Пол с първа победа от 4 месеца
Виктория Томова с втори успех в квалификациите на Australian Open
Елизара Янева започна с успех в Манчестър
Росица Денчева се класира за втория кръг в Анталия