PALMS BET 7SPORT BWIN

Петя Аршинкова с три мача в рамките на един ден

10-10-2019 11:51 | Tennis24.bg

Петя Аршинкова осъществи невероятен обрат и се класира за втория кръг на турнира за жени в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 3 Аршинкова победи с 1:6, 7:6 (6), 6:2 Рина Сайго от Япония в мач продължил два дни. Аршинкова загуби изоставаше с 3:5 във втория сет, но успя да направи обрат.

Петя отрази три мачбола при 4:5 и сервис на японката във втория сет. В тайбрека Аршинкова изоставаше с 2:6 точки, но спечели следващите шест разигравания за 8:6. При резултат 1:1 сета срещата беше отложена за днес заради тъмнина.

Днес българката поведе с 4:1 в решителната трета части затвори мача с 6:2.

Аршинкова ще трябва да излезне още два пъти на корта днес. В среща от втория кръг на сингъл Петя ще играе срещу квалификантката Михаела Ниедемайер от Герамания.

По-късно Аршинкова и Гергана Топалова ще играят на четвъртфинал в турнира по двойки срещу Карола Беженару от Румъния и Констанце Степан от Германия.