PALMS BET 7SPORT BWIN

Грозданов и Търпов с успехи в Хасково

Грозданов и Търпов с успехи в Хасково
03-07-2013 00:00
Националът за Davis Cup Тихомир Грозданов се класира за осминафиналите на международния тенис турнир за мъже в Хасково, който е с награден фонд 10 000 долара. Шестият поставен в схемата варненец победи в българското дерби Петър Трендафилов с 6:2, 6:4.

Шампионът от фючърса в Бургас вече спечели една точка за световната ранглиста, където в момента е №653. На осминафиналите Грозданов среща Джибрил Диавара от Австрия.

Тръгналият от квалификациите Данаил Търпов също преодоля първия кръг на основната схема. Той се наложи над №8 Глеб Сахаров (Франция) със 7:5, 6:3. Следващият съперник на Търпов е също французин - Енцо Пи, който елиминира финалиста от Стара Загора Димитър Кутровски с 6:7(4), 6:4, 6:0. Софиянецът водеше със сет и 3:0 и имаше точка за втори пробив, но загуби.

Третият в схемата национал Александър Лазов загуби от французина Тристан Ламазен с 4:6, 6:7(3). Във втория сет левичарят от Пазарджик проби за 4:2, но позволи веднага съперникът му да постигне рибрейк.

Участващият с "уайлд кард" Динко Халачев отстъпи на втория в схемата Дино Марчан от Хърватия с 0:6, 3:6. Марчан ще играе с Валентин Димов на осминафинал.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Григор Димитров е в Бризбън за началото на сезон 2026
Кириос и Сабаленка са доволни от битката. Руседски с остри критики
Кириос спечели Битката на половете срещу Сабаленка
Пьотр Нестеров с две титли от турнира в Монастир
Динко Динев отпадна на четвъртфиналите в Турция
Битката между половете се завръща: Сабаленка срещу Кириос
Пьотр Нестеров спечели трофея на двойки в Монастир
Пьотр Нестеров е на два финала в Тунис
Джак Дрейпър пропуска Australian Open
Здрави нерви и търпение: Андреев е на полуфинал след маратонска битка