PALMS BET 7SPORT BWIN

Кузманов се класира за четвъртфиналите на Чаланджър в Австрия

09-05-2024 14:19 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Маутхаузен (Австрия) с награден фонд 120 950 евро.

Българинът направи обрат и победи във втория кръг с 2:6, 6:2, 6:0 №211 в света Лукас Ноймайер от Австрия. Срещата продължи 1 час и 53 минути. В първия кръг Мико елиминира с 6:3, 6:2 Мохамед Сафват от Египет.

Кузманов стартира неубедително и допусна ранно изоставане от 0:4, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. Българинът обаче бързо намери играта си и дръпна с 4:1 във втората част, а в последствие със серия от осем поредни гейма оформи пълния обрат.

За класирането си за четвъртфиналите Кузманов заработи 14 точки за световната ранглиста, а за място на полуфиналите той ще играе утре срещу победителя от мача между Мартин Ландалусе (Испания) и участващия с "уайлд кард" австриец Йоел Йозеф Шверцлер.

Последни новини
Проект от конкурса на Електрохолд Енергията си ти преобрази зоната край моста Чавдар
Тийм с победа в квалификациите на Ролан Гарос пред 10 000 зрители
Андреев спаси мачбол и е на две победи от Ролан Гарос
Григор Димитров остава №10 в света
Виктория Томова загуби пет позиции в ранглистата
Зверев спечели за втори път в кариерата си титлата в Рим
Донски загуби в квалификациите, Кузманов и Лазаров ще започнат от основната схема в Скопие