PALMS BET 7SPORT BWIN

За втора поредна седмица: Рууд срещу Циципас на финал

20-04-2024 20:30 | Tennis24.bg

Каспер Рууд и Стефанос Циципас се класираха за финала на АТП 500 турнира в Барселона.

Шестият поставен в схемата Рууд достигна до четвъртия си мач за титлата от началото на сезона, след като победи Томас Мартин Ечевери (Аржентина) със 7:6(6), 6:4 за близо два часа игра.

Рууд е спечелил 10 титли в кариерата си, но загуби и трите предишни финала, които игра през 2024-а, включително миналия уикенд от Циципас в Монте Карло.

"Тези три загуби на финали тази година ме карат да искам да спечеля. Миналата седмица поставих прекалено голям натиск върху себе си. Играя най-добре, когато съм хладнокръвен и не мисля твърде много за това", коментира Рууд.

Преди поражението си от Циципас в Монте Карло миналата седмица, той загуби финалите в Лос Кабос и Акапулко.

На финала Рууд ще играе срещу номер 5 Стефанос Циципас, който елиминира Душан Лайович с 5:7, 6:4, 6:2 за 2:10 часа.

Лайович направи пробив по пътя си към успеха в първия сет, след като нито един от играчите не загуби подаването си в първите 11 гейма. Циципас допусна 22 непредизвикани грешки в този сет, но представянето му се подобри и той проби Лайович във втория, за да поведе с 4:3 и в крайна сметка да изравни мача.

Още два пробива в решаващия сет дадоха аванс от 4:1 на Циципас, който без проблеми затвори мача и осигури място на четвърти финал в Барселона.