PALMS BET 7SPORT BWIN

Андреев се класира за основната схема на Чалънджър в Португалия

15-04-2024 19:09 | Tennis24.bg

Адриан Андреев постигна втора победа и преодоля квалификациите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в португалския град Оейраш с награден фонд 148 625 евро.
Българинът, който е поставен под номер 2 в схемата на пресявките, се наложи над италианеца Енрико Дала Вале с 6:1, 7:5. Срещата продължи 90 минути.

Андреев спечели шест поредни гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част се игра без пробиви до последния гейм, в който Адриан проби подаването на съперника си затвори срещата с първия си мачбол.

Вчера българинът победи испанеца Даниел Мерида Агилар с 3:6, 6:2, 6:3. Андреев заработи 5 точки за световната ранглиста, а в първия кръг на основната схема ще играе срещу друг квалификант Валентин Ройе от Франция. През месец януари Адриан победи този съперник с 6:1, 6:1 на „Чалъндъжър" в Тенерифе.