PALMS BET 7SPORT BWIN

Григор Димитров с нова победа над Хуберт Хуркач и първи четвъртфинал на "Мастърс 1000" турнира в Маями

Григор Димитров с нова победа над Хуберт Хуркач и първи четвъртфинал на
27-03-2024 02:12 | Tennis24.bg

Григор Димитров се класира за първия път в кариерата си за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями, който е с награден фонд от 8.995 милиона щатски долара. С този успех Димитров вече се е класирал за четвъртфиналите на всички Мастърс турнири.

Поставеният под №11 българин направи обрат и победи с 3:6, 6:3, 7:6(3) №9 в световната ранглиста Хуберт Хуркач. Срещата продължи 2 часа и 43 минути. Полякът е шампион на турнира в Маями през 2021 година.

Това пък е пета победа от пет мача за Димитров срещу Хуркач.

На четвъртфиналите Димитров ще играе срещу №1 в схемата Карлос Алкарас. До момента Алкарас води с 3:1 победи в преките мачове, но Димитров спечели последната среща между двамата на Мастърс турнира в Шанхай през месец октомври миналата година.

Българинът спаси една точка за пробив при 2:3 в първия сет срещу Хуркач, но след това допусна брейк за 3:5. Световният №9 се възползва и затвори сета на собствен сервис с 6:3.

Димитров отрази по една точка за пробив при 1:1 и 2:2 гейма във втория сет. От своя страна Гришо пропусна възможност да пробие при 2:1 гейма, но след това успя да стигне до първия си пробив в мача, за да поведе с 4:2. До края на сета Димитров сервира много стабилно и изравни след 6:3.

Двамата тенисисти спасиха по една точка за пробив в третия сет и така се стигна до решителен тайбрек. В него Димитров поведе с 6-3 точки и от първия си мачбол затвори мача в своя полза.