PALMS BET 7SPORT BWIN

Само един българин достигна финалното каре в Бургас

11-10-2019 17:59 | Tennis24.bg

Държавният шампион Александър Лазаров се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Фючърс" на ITF на червени кортове в Бургас с награден фонд 15 хиляди долара.  Поставеният под номер 4 Лазаров направи обрат и победи с 6:7(5), 6:0, 6:4 румънеца Калин Манда за 2 часа и 10 минути игра.

Това беше втора победа за Лазаров в рамките на един ден. По-рано Алекс елиминира квалификанта Томислав Йотовски (Северна Македония) със 7:5, 7:5, след като навакса изоставане от по 3:5 гейма и в двата сета. За място на финала Лазаров ще играе срещу номер 5 в схемата Петер Наги от Унгария.

За съжаление други българи отпаднаха на четвъртфиналите на сингъл.

Александър Донски отстъпи с 2:6, 4:6 на номер 3 Марко Тепавац (Сърбия). Симон Антъни Иванов загуби с 2:6, 0:6 от водача в схемата Фабрицио Орнаго (Италия).

Пьотр Нестеров и Симеон Терзиев се класираха за полуфиналите в турнира по двойки. Нестеров и Терзиев се наложиха с 6:1, 7:6(4) над Васил Димитров и Веселин Киселков.

Четвъртфиналната среща по двойки между Александър Лазаров и Габриел Донев срещу румънците Владимир Филип и Лука Татомир е насрочена за утре.