PALMS BET 7SPORT BWIN

Джокович на полуфинал без загубен сет

17-08-2019 08:05 | Николай Драганов

Световният №1 и шампион от миналата година се класира за полуфинал в "Мастърс" турнира в Синсинати след чиста победа над Люка Пуй - 7:6(2), 6:1.

Мачът продължи 1 час и 26 минути, а Ноле достигна за пети пореден път финалната четворка на турнир, в който взима участие.

Общо в "Мастърс" сериите той има 64 победи и само 14 загуби на четвъртфинал, като се намира на две победи от 34-та титла.

"Мисля, че Люка игра много добре в първия сет. И двамата държахме сервисите си много стабилно. Успях да остана в тайбрека, много фокусиран, не свалих нивото. Той допусна двойна грешка, пропусна няколко форхенда и очевидно това му коства сета", коментира Джокович след победата над Пуй.

Негов съперник на полуфиналите ще бъде Данийл Медведев, който спечели руския сблъсък с Андрей Рубльов, отстранил по-рано в турнира Роджър Федерер.

Ноле води с 3:1 в преките двубои срещу Медведев, но руснакът спечели последния им сблъсък - през тази година на "Мастърс" турнира в Монте Карло.

Освен за защита на титлата си, сърбинът се бори и да си върне водачеството пред Рафаел Надал в годишната ранглиста. Това ще се случи, ако той се класира на финал.