PALMS BET 7SPORT BWIN

Гаске влезе в Топ 8 в Швеция

19-07-2019 09:51 | Николай Драганов

Поставеният под №4 в основната схема на турнира на червени кортове в Бостад от сериите ATP 250 Ришар Гаске се класира след обрат на четвъртфиналите. Французинът се наложи с 4:6, 6:3, 6:4 над австриеца Денис Новак.

Гаске се завърна на корта през май след четири месеца извън игра заради операция, победата беше осма за него през кампанията при шест загуби.

Съперник на французина за място в Топ 4 в Откритото първенство на Швеция ще бъде аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро, който успя да се наложи в маратонски мач над Хюго Делиен от Боливия също след обрат - 4:6, 7:5, 6:3.

Гаске и Лондеро играха за първи и единствен път на "Ролан Гарос" преди два месеца, когато победата беше за аржентинеца.
Поставеният под №8 в схемата Жоао Соуса от Португалия попари надеждите на местния любимец Елиас Юмер и се класира напред, след като спечели последните пет гейма за крайното 4:6, 6:4, 6:2.

На четвъртфинал Соуса, финалист от 2014-та година в турнира, ще играе срещу Федерико Делбонис от Аржентина, който изхвърли от надпреварата третия поставен и шампион от 2014-та Пабло Куевас.

Останалите четвъртфинали противопоставят Жереми Шарди на Николас Хари и Роберто Карбайес Баена на Алберт Рамос-Виньолас.