PALMS BET 7SPORT BWIN

Мария Мицова с две титли в Солун

05-05-2019 18:26 | Tennis24.bg

Мария Мицова спечели титлите на единично и на смесени двойки на турнира по бадминтон в Солун (Гърция). На финала на единично при жените българката победи без проблеми Катрин Нюдолт от Австрия с 21:16, 21:8 за 23 минути.

Номер 1 в схемата на смесени двойки Мария Мицова и Алекс Влаар триумфираха в спора за първото място срещу Магдалена Сверчинска и Милош Бочат (Полша) с 10:21, 23:21, 21:17 за 47 минути.

Българите взеха три поредни точки по пътя си към успеха във втория гейм, а в третата част поведоха със 17:10 и без проблеми затвориха мача. Димитър Янакиев взе сребърно отличие, след като загуби на финала на сингъл.

Вторият поставен Янакиев отстъпи пред третия в схемата Ларс Шенцлер (Германия) с 21:14, 17:21, 19:21 за 58 минути игра. Българинът преодоля пасив от 14:18 в третата част и се доближи до 19:20, но не успя да направи обрат и загуби.