PALMS BET 7SPORT BWIN

Томова на четвъртфинал в Китай

18-10-2018 10:05 | Tennis24.bg

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в китайския град Сучжоу с награден фонд 100 хиляди долара.

Томова победи британка Кейти Суон с 6:3, 6:7(4), 6:3 след два часа и половина игра. С успеха 23-годишната софиянка си осигури 2533 долара и 25 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 162-ата позиция.

Българката взе първия сет с пробиви в третия и в деветия гейм, а във втората част поведе с 2:0. 19-годишната Суон, 165-а в света в момента, обърна до 4:2, а след това още на два пъти излизаше с брейк напред при 5:4 и при 6:5, но Томова изравняваше. В тайбрека българката поведе с 4:3 точки, но със серия от четири поредни разигравания британката изравни резултата. Суон продължи добрата си серия и дръпна с 3:1 в решаващия трети сет, но до края Томова доминираше и с пет последователни гейма стигна до победата.

На четвъртфиналите българката ще се изправи срещу поставената под номер 4 Кейти Боултър (Великобритания), 96-а в класацията на WТА.